понедельник, 9 сентября 2019 г.

Допомога дітям – переселенцям в адаптації до нового середовища

Фото:http://it-will-help.com

Події на Сході України не залишають байдужим нікого, і це питання сьогодні актуальне, як ніколи. У будь-якому конфлікті найбільше страждають – діти. Саме вони зазнають труднощів соціального і психоемоційного характеру, пов’язаних зі зміною середовища проживання та звичного кола спілкування, особливо якщо така міграція спричинена війною. Період адаптації дитини в новому середовищі може бути різним, тому їм так важлива підтримка оточуючих. Але, яка саме?

1. Емоційна підтримка

Фото: https://dityinfo.com

Звичайно, опинившись в новому місті, дитина отримує стрес в будь-якому випадку, і приливи смутку для неї очевидні. Дивлячись на нові магазини, людей, дитячі майданчики, спогади про рідну вулицю будуть переслідувати постійно. Це психологічна залежність. Підлітки можуть частіше проявляти агресію до оточуючих, не знаходячи цьому виправдання. Будь-які намагання допомогти натикаються на злість і роздратування. В них виникає відчуття самотності.
В таких ситуаціях бажано набратись терпіння, адже найстрашніша байдужість по відношенню до товаришів. Не треба приймати це на свій рахунок. Важливо викликати дитину на розмову. Це може зробити його товариш або батьки товариша, небайдужі до проблем суспільства. Під час розмови нормальним явищем є сльози, засмученість і навіть істерія. Після відвертого спілкування психологічний стан поліпшиться.

2. Розмальовки, створення групового малюнку

Фото: https://ua.depositphotos.com

Під час занять дитина невимушено спілкується з оточуючими та намагається через малюнок висловити свій внутрішній стан, звільнюється від страхів. За кольором просто дізнатися глибину проблеми. Переважаючі темні кольори говорять про великий смуток та дисбаланс в душі дитини. Але через деякий час, завдяки регулярним заняттям, її стан поліпшується.

3. Сейф для страшних спогадів

Фото: Youtube.ua

Щоб обережно доторкнутися до теми страхів дитини, можна спорудити (намалювати, виліпити) сейф для страшних спогадів. Не називаючи спогади – дати метафору – просто зім’яти папір або взяти темні аркуші паперу, камені і скласти їх у сейф. Ключ від нього буде у дорослого, або у дитини

 4. Особлива важливість ігор

Фото: https://z-portal.net

Вагому роль можуть зіграти ігри на відреагування агресії. Дитина може «озброюватися», нападати або захищатися, бути пораненою або «убитою» в грі. Усе це є нормальним способом дитини впоратися зі стресом. Можна запропонувати дитині «битву» подушками, повітряними кульками та ін. Також добре м’яти тісто, глину, пластилін і ліпити фігурки;
• заохочуйте ігри дитини з піском, водою, глиною (допоможіть їй винести назовні свої переживання у формі образів);
• велику роль серед ігор можуть зайняти ігри «в лікарню». Це також є нормальним і сприяє подоланню стресу.

5. Обмін думками, ідеями

Фото: https://learning.ua

Досвід та думки інших людей про певні ситуації можуть бути корисними. Діти можуть використовувати героїв книжок чи фільмів, історичних персонажів інших людей, для обговорення того, як би вони себе вели в тій чи іншій ситуації. Обмін думками з дітьми щодо тієї чи іншої ситуації допомагає їм, оскільки вчить дивитися на ситуації/події з різних точок зору і надає можливість висловлювати власні погляди.

Комментариев нет:

Отправить комментарий